Śledź nas na:     

Marka:
Wróć

 

Niesłabnąca popularność aut typu SUV powoduje, że każda marka szuka czegoś nowego, czegoś co zachwyci i przyciągnie do salonów nowych klientów. Dlatego Lexus postanowił do swojej oferty wprowadzić w klasie premium, kompaktowego SUV'a. Mowa jest o modelu NX300h.

Właśnie ten model pierwszy raz został zaprezentowany w miniony czwartek w Warszawskim salonie Lexusa Warszawa Puławska przy ulicy Puławskiej 562. Gości witał prowadzący Krzysztof Ibisz a wieczór uświetnił występ zwycięzcy III edycji The Voice of Poland Mateusza Ziółko. Wróćmy jednak do auta.

Początkowo auto dostepne jest tylko jako odmiana hybrydowa z silnikiem benzynowym o pojemności 2,5 litra i mocy 155 KM. Dodatkowo auto jak na hybrydę przystało wyposażone jest w dwa silniki elektryczne (przód i tył) generujące moce 143 i 68 KM. A więc system hybrydowy pozwala na korzystanie z mocy 197 KM. Dzięki temu NX300h przyszpiesza od 0 do 100 km/h w 9,3 sekundy i maksymalnie jest wstanie osiągnąć 180 km/h (ograniczona elektronicznie). Auto w cyklu mieszanym spala zaledwie od 5,1 do 5,4 litrów benzyny bezołowiowej. Auto dostępne jest standardowo z napędem na przednie koła, jednak istnieje możliwośc zamówienia tego auta z napędem na obie osie.

Ceny nowego NX300h zaczynają się od 171 600 PLN za model z napędem na przednie koła w wersji Elite. Dopłata do napędu 4x4 wynosi 6 200 PLN.

Podczas prezentacji został również zaprezentowany model NX200t, który już niebawem dołączy do oferty marki Lexus.

Polska prezentacja Lexusa NX300h odbyła się w warszawskim salonie Lexusa Warszawa Puławska przy ulicy Puławskiej 562.

 

Galeria

Wróć

Najczęściej odwiedzane filmy

Partnerzy

Najczęściej odwiedzane testy


Mercedesa Klasy A znamy nie od dziś, a tym bardziej nie od wczoraj. Wypuszczona w 1997 roku I generacja tego malucha klasy Premium bardzo często poruszała się po polskich drogach. Od tamtej chwili minęło trochę czasu, a nowa Klasa A, nabrała wreszcie męskich rys.

Czytaj więcej

 

Pod koniec lutego polski oddział japońskiej marki Mitsubishi obchodził 20-lecie istnienia w naszym kraju. Z tej okazji przedstawiono dwoje nowych ambasadorów swojej marki. Pierwszym została Anna Cieślak, która zasiadła za kierownicą modelu ASX. Brzydszą płeć reprezentuje natomiast Maciej Stuhr, który użytkować będzie najnowszy model Outlandera w odmianie PHEV. I właśnie najnowsza, trzecia generacja tego modelu gościła w styczniu w naszej redakcji. Co prawda w zwykłej odmianie benzynowej, ale moim zdaniem równie interesującej, co hybryda. Zapraszam do lektury.

 

Czytaj więcej

Najczęściej czytane aktualności


 

Niesłabnąca popularność aut typu SUV powoduje, że każda marka szuka czegoś nowego, czegoś co zachwyci i przyciągnie do salonów nowych klientów. Dlatego Lexus postanowił do swojej oferty wprowadzić w klasie premium, kompaktowego SUV'a. Mowa jest o modelu NX300h.

 

Czytaj więcej

Przy prędkości 130 km/h pole widzenia kierowcy zawęża się do jedynie 15% tego, czym dysponuje człowiek stojący w miejscu! Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przypominają o prawidłowym przygotowaniu samochodu do jazdy zimą w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ograniczone pole widzenia.

Czytaj więcej