Śledź nas na:     

Marka:
Wróć

Multimedialny system rozrywki i łączności MZD Connect, w który wyposażone są wszystkie nowe samochody Mazda, otrzymał możliwość integracji z aplikacjami Apple CarPlay oraz Android Auto. Teraz dostęp do funkcji telefonu, wysyłanie i odbieranie wiadomości, odtwarzanie plików audio oraz korzystanie z nawigacji w telefonie podczas jazdy samochodem będzie swobodniejsze i wygodniejsze.

Co więcej, wszyscy posiadacze samochodów Mazda, wyposażonych w system MZD Connect, mogą teraz skorzystać z opcji aktualizacji systemu, bazując na aplikacji Apple CarPlay oraz Android Auto. Interfejs obu rozwiązań może być obsługiwany za pośrednictwem ergonomicznego systemu sterowania HMI (pokrętło wielofunkcyjne). Dodatkowo, istnieje możliwość obsługi Apple CarPlay z poziomu ekranu dotykowego systemu MZD Connect (obsługa dotykowa dostępna jest tylko na postoju). By korzystać z zalet Android Auto wystarczy smartfon z Androidem w wersji 5.0 lub nowszej oraz aplikacja Android Auto zainstalowana na smartfonie (aplikacja nie jest aktualnie dostępna oficjalnie
w sklepie Google Play). Apple CarPlay dostępny jest dla urządzeń iPhone 5.0 lub nowszych, z zainstalowanym systemem iOS w wersji 7.1 lub wyższej.

Interfejsy aplikacji Apple CarPlay oraz Android Auto przygotowane zostały
z myślą o zapewnieniu wygody i szybkiego dostępu do funkcji używanych podczas prowadzenia auta, jak usługi Siri (aktualnie obsługa głosowa Siri nie jest

dostępna w języku polskim) czy interfejs sterowania głosem Google (aktualnie obsługa głosowa Google Assistant nie jest dostępna w języku polskim), wybór języka aplikacji, wzbogacone funkcje nawigacji z bazą miejsc wartych uwagi na wybranej trasie i bieżącą aktualizacją map.

Od 13 sierpnia 2018 roku aktualizacje zarówno oprogramowania, jak i samych systemów komunikacji będą dostępne opcjonalnie zarówno dla najnowszych, jak i wcześniej już sprzedawanych modeli Mazdy, o ile wyposażone są w system multimedialny MZD Connect.

Źródło: MAZDA

Wróć

Najczęściej odwiedzane filmy

Partnerzy

Najczęściej odwiedzane testyNa rynku od 19-stu lat i ciągle zdobywa nowych fanów. Jest to flagowy model koncernu GM. Chciałbym dziś przedstawić ostatnie, czwarte już wcielenie tego samochodu. Do mojej dyspozycji oddano egzemplarz z benzynowym silnikiem 1,6 16V o mocy 115 KM.

Czytaj więcej

Mercedesa Klasy A znamy nie od dziś, a tym bardziej nie od wczoraj. Wypuszczona w 1997 roku I generacja tego malucha klasy Premium bardzo często poruszała się po polskich drogach. Od tamtej chwili minęło trochę czasu, a nowa Klasa A, nabrała wreszcie męskich rys.

Czytaj więcej

Najczęściej czytane aktualności


Przy prędkości 130 km/h pole widzenia kierowcy zawęża się do jedynie 15% tego, czym dysponuje człowiek stojący w miejscu! Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przypominają o prawidłowym przygotowaniu samochodu do jazdy zimą w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ograniczone pole widzenia.

Czytaj więcej

 

Niesłabnąca popularność aut typu SUV powoduje, że każda marka szuka czegoś nowego, czegoś co zachwyci i przyciągnie do salonów nowych klientów. Dlatego Lexus postanowił do swojej oferty wprowadzić w klasie premium, kompaktowego SUV'a. Mowa jest o modelu NX300h.

 

Czytaj więcej