Śledź nas na:     

Marka:
Wróć

Nowa Kia ProCeed, której pierwszy szkic ujawniono dzisiaj rano, łączy nowoczesny i dynamiczny design pięciodrzwiowego nadwozia typu shooting brake z przestronnością wnętrza i funkcjonalnością klasycznego kombi.

ProCeed bardzo mocno nawiązuje stylistyką do studyjnej Kia Proceed Concept zaprezentowanej w 2017 roku. Nowa wersja nadwoziowa kompaktowego modelu marki Kia zaoferuje kierowcom wyjątkowe połączenie designu i funkcjonalności. ProCeed – zaprojektowany i skonstruowany z myślą wyłącznie o nabywcach w Europie – stanowi wyjątkową propozycję w segmencie rodzinnych samochodów o kompaktowych rozmiarach.

Pierwszy pokaz nowej Kia ProCeed, zarezerwowany dla dziennikarzy, odbędzie się 13 września. Publiczność będzie miała możliwość podziwiania nowej wersji nadwoziowej jednego z najbardziej popularnych modeli marki Kia już 2 tygodnie później. Światową premierę Kia ProCeed zaplanowano na 2 października podczas Salonu Samochodowego w Paryżu.

Rok 2017 był dziewiątym z rzędu, w którym Kia zwiększyła sprzedaż samochodów. W ubiegłym roku do klientów trafiło ponad 472.000 nowych aut. Dzięki temu udział koreańskiej marki w europejskim rynku nowych samochodów po raz pierwszy wyniósł 3%. Cel na 2018 rok jest oczywisty – ten rok ma być 10 z rzędu, w którym popyt na nowe samochody marki Kia będzie rósł. Plan na ten rok zakłada sprzedaż ponad pół miliona aut.

Wyniki Kia Motors Polska również są imponujące. W 2017 roku na polskich drogach przybyło o 15% więcej nowych samochodów marki Kia niż rok wcześniej, a udział w rynku wzrósł do niemal 5%. W ciągu pierwszych 6 miesięcy 2018 roku sprzedaż nowych aut marki Kia wzrosła o 18% w porównaniu ze sprzedażą w pierwszej połowie ubiegłego roku. Od stycznia do czerwca zarejestrowano w Polsce blisko 14 tys. egzemplarzy nowych aut marki Kia. Wszystko wskazuje na to, że cel na ten rok, który zakłada sprzedaż 25.000 samochodów, Kia Motors Polska osiągnie ze sporą nadwyżką.

Ceed od ponad dekady jest istotnym elementem stałego wzrostu marki Kia w Europie. Do tej pory słowacką fabrykę opuściło ponad milion Ceedów. W najbliższych latach nowa rodzina Ceeda ma odegrać jeszcze większą rolę w gamie aut marki Kia niż dotychczas. Oprócz klasycznych wersji Ceeda, jak 5-drzwiowy hatchback i klasyczne kombi, już niedługo nabywcy będą mieli do wyboru również odmianę shooting brake. Na tym jeszcze nie koniec. W przyszłości pojawi się czwarta odmiana nadwoziowa nowego Ceeda.

Źródło: KIA

Wróć

Najczęściej odwiedzane filmy

Partnerzy

Najczęściej odwiedzane testyNa rynku od 19-stu lat i ciągle zdobywa nowych fanów. Jest to flagowy model koncernu GM. Chciałbym dziś przedstawić ostatnie, czwarte już wcielenie tego samochodu. Do mojej dyspozycji oddano egzemplarz z benzynowym silnikiem 1,6 16V o mocy 115 KM.

Czytaj więcej

Mercedesa Klasy A znamy nie od dziś, a tym bardziej nie od wczoraj. Wypuszczona w 1997 roku I generacja tego malucha klasy Premium bardzo często poruszała się po polskich drogach. Od tamtej chwili minęło trochę czasu, a nowa Klasa A, nabrała wreszcie męskich rys.

Czytaj więcej

Najczęściej czytane aktualności


Przy prędkości 130 km/h pole widzenia kierowcy zawęża się do jedynie 15% tego, czym dysponuje człowiek stojący w miejscu! Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przypominają o prawidłowym przygotowaniu samochodu do jazdy zimą w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ograniczone pole widzenia.

Czytaj więcej

 

Niesłabnąca popularność aut typu SUV powoduje, że każda marka szuka czegoś nowego, czegoś co zachwyci i przyciągnie do salonów nowych klientów. Dlatego Lexus postanowił do swojej oferty wprowadzić w klasie premium, kompaktowego SUV'a. Mowa jest o modelu NX300h.

 

Czytaj więcej