Śledź nas na:     

Marka:
Wróć

Łączący tradycję z przeszłością, INFINITI Prototype 10 nawiązuje do ducha dawnych speedsterów, przenosząc go w erę osiągów elektrycznych. Samochód, pokazany po raz pierwszy na Pebble Beach Concours d'Elegance 2018, jest niczym manifest twórczych i ambitnych planów INFINITI związanych z osiągami zapewnianymi przez napędy elektryczne.

Dla marki INFINITI, znanej z technicznych innowacji, elektryfikacja stanowi naturalny kierunek rozwoju. Od 2021 roku każdy nowy model INFINITI otrzyma elektryczny układ napędowy, co przeniesie osiągi w innym wymiar. Prototype 10 pozwala wejrzeć w plany INFINITI, dotyczące zapewniania przyjemności z jazdy, ekscytujących osiągów i zasięgu dającego kierowcy pewność dojechania do celu.

Po przełomowym koncepcie Prototype 9, zaprezentowanym po raz pierwszy w Concours d'Elegance w Pebble Beach w roku 2017, INFINITI – spoglądając stylistycznie wstecz – robi kolejny krok w przyszłość, budując Prototype 10. Koncept, będący wizją przyszłości projektantów INFINITI, przywołuje ducha dawnych kalifornijskich speedsterów i nawiązuje do niektórych z najbardziej znanych projektów samochodów wszechczasów.

Jest to pierwszy projekt zrealizowany pod kierownictwem Karima Habiba, nowego dyrektora designu INFINITI. Prototype 10 pozwala wyobrazić sobie, w jakim kierunku zespoły projektantów będą podążać w procesie ewolucji wyglądu samochodów produkcyjnych. Projekt jest wspólnym dziełem studiów designu INFINITI. Nad całością czuwało centrum projektowe w Japonii, komputerowe opracowanie konstrukcyjne zrealizowano w Wielkiej Brytanii, a gotowy pojazd wykonano ręcznie w San Diego w Kalifornii.

Nowy koncept wybiega zdecydowanie w przyszłość pod względem designu i stanowi naturalną ewolucję formy stylistycznej pokazanej po raz pierwszy w INFINITI Q Inspiration oraz w Prototype 9. Jednomiejscowe nadwozie monoposto jest wyrazem koncentrowania się INFINITI na kierowcy. Samochód pokazuje nowe możliwości, z których INFINITI chce korzystać stosując elektryczne układy napędowe i konfigurowalne platformy podwoziowe.

Wszyscy odczuwamy pewien rodzaj miłej ekscytacji, gdy mówimy o roadsterach i speedsterach. Równie pasjonującą sprawą są dla nas możliwości, jakie przed samochodami przyszłości otwiera napęd elektryczny. Odważny speedster to doskonałe studium dla naszych projektantów, pozwalające zbadać elektryzującą przyszłość i rozpalić takież emocje.

Źródło: Infiniti

Wróć

Najczęściej odwiedzane filmy

Partnerzy

Najczęściej odwiedzane testyNa rynku od 19-stu lat i ciągle zdobywa nowych fanów. Jest to flagowy model koncernu GM. Chciałbym dziś przedstawić ostatnie, czwarte już wcielenie tego samochodu. Do mojej dyspozycji oddano egzemplarz z benzynowym silnikiem 1,6 16V o mocy 115 KM.

Czytaj więcej

Mercedesa Klasy A znamy nie od dziś, a tym bardziej nie od wczoraj. Wypuszczona w 1997 roku I generacja tego malucha klasy Premium bardzo często poruszała się po polskich drogach. Od tamtej chwili minęło trochę czasu, a nowa Klasa A, nabrała wreszcie męskich rys.

Czytaj więcej

Najczęściej czytane aktualności


Przy prędkości 130 km/h pole widzenia kierowcy zawęża się do jedynie 15% tego, czym dysponuje człowiek stojący w miejscu! Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przypominają o prawidłowym przygotowaniu samochodu do jazdy zimą w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ograniczone pole widzenia.

Czytaj więcej

 

Niesłabnąca popularność aut typu SUV powoduje, że każda marka szuka czegoś nowego, czegoś co zachwyci i przyciągnie do salonów nowych klientów. Dlatego Lexus postanowił do swojej oferty wprowadzić w klasie premium, kompaktowego SUV'a. Mowa jest o modelu NX300h.

 

Czytaj więcej