Śledź nas na:     

Marka:
Wróć
Cena: 39.900 - 76.900 PLN

 

Świat obiegła wiadomość o nowej Dacii Duster, która ma zaszczycić rynek motoryzacyjny już na początku 2018 roku. Tym czasem mieliśmy okazję zasiąść za kółkiem Dacii Duster, która swój facelifting przeszła w 2013 roku i do teraz cieszy się ogromnym jak na markę, powodzeniem.

Nowa odsłona taniego i popularnego SUV'a musi tylko pociągnąć sukces jeszcze bardziej do przodu. Milion wyprodukowanych egzemplarzy zaskoczyło nie tylko producenta ale i wszystkich obserwujących rynek motoryzacyjny. Dlaczego? A może dlatego, że kiedy Duster pojawiał się w ofercie Dacii nikt nie wrużył modelowi sporego sukcesu, a o wiele częściej słychać było drwiący śmiech.

Jak się okazuje Duster może się podobać i poza atrakcyjną ceną ma coś jeszcze do zaoferowania. Szczegołnie w wersji testowanej przez Nas. To Duster SL Outdoor wyposażony w silnik wysokoprężny o pojemności 1.5-litra, mocy 110 KM z systemem Start/Stop. Silnik wspiera automatyczna 6-biegowa skrzynia EDC, która po raz pierwszy został zastosowany dwusprzęgłowy automat znany z Renault. Wysoka kultura pracy, dobre zestrojenie przełożeń z pracą silnika pozwala swobodnie zbijać spalanie. W mieście spalanie oscyluje w granicy 5,8-litra, w trasie ze spokojem zatrymamy się w granicy 5-litrów. Co ciekawe, bak o pojemności 50-litrów pozwoli omijać w trasie wszystkie stacje na dystansie blisko 1000 km.

Jak się prowadzi Duster? Pewnie i precyzyjnie. Dobrze zestrojony układ kierowniczy, brak niebezpiecznych wychyłów daje nam poczucie bezpieczeństwa za kółkiem. Poza tym bardzo dobrze pracuje zawieszenie, które dobrze wyłapuje kolejne napotykane nierówności. Spory prześwit (20,5 cm) z całą pewnością pozowoli zjechać z utwardzonych dróg i pokonać parę pagórków.

Wnętrze, nie rzuca na kolana o czym dowiecie się z Video Testu. Przestronny bagażnik, wygodne fotele przednie i kanapa tylna sprawdzają się rewelacyjnie. Specjalna tapicerka dedykowana do wersji Outdoor rozbija swoim jasno pomarańczowym przeszyciem ciemne wnętrze Duster'a.

Z zewnątrz? Zobaczie sami jak prezentuje się Duster SL Outdoor. Co sądzimy o wyposażeniu wnętrza, czego brakuje co zaskakuje i jak się go prowadzi. Zapraszamy do kolejnego Video Testu.

Dane techniczne

DANE TECHNICZNE: Duster SL OUTDOOR 1.5 dCi 110 S&S EDC

SILNIK

Diesel, R4, 8

POJEMNOŚĆ

1461 ccm

MOC

109 KM przy 4000 rpm

MAKS. MOMENT OBR.

260 Nm przy 1750 rpm

SKRZYNIA BIEGÓW

Automatyczna, 6-biegowa EDC

NAPĘD

Przednia oś

0-100 km/h (sek.)

11,9

Vmax

169 km/h

ZUŻYCIE PALIWA (l/100km)(miasto/trasa/średnie) wg wskazań producenta

4,5/4,4/4,5

ZUŻYCIE PALIWA (l/100km) z testu

5,8

POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA PALIWA

50 litrów

WYMIARY (DŁ./SZER./WYS.)(mm)

4315/2000/1695

WAGA (kg)

1205 kg

POJEMNOŚĆ BAGAŻNIKA

475 litrów

LICZBA DRZWI/LICZBA MIEJSC

5/5

OPONY

215/65 R16

CENA WERSJI PODSTAWOWEJ

39 900 PLN

CENA WERSJI TESTOWANEJ

77 250 PLN

Wróć

Najczęściej odwiedzane filmy

Partnerzy

Najczęściej odwiedzane testy


 

Pod koniec lutego polski oddział japońskiej marki Mitsubishi obchodził 20-lecie istnienia w naszym kraju. Z tej okazji przedstawiono dwoje nowych ambasadorów swojej marki. Pierwszym została Anna Cieślak, która zasiadła za kierownicą modelu ASX. Brzydszą płeć reprezentuje natomiast Maciej Stuhr, który użytkować będzie najnowszy model Outlandera w odmianie PHEV. I właśnie najnowsza, trzecia generacja tego modelu gościła w styczniu w naszej redakcji. Co prawda w zwykłej odmianie benzynowej, ale moim zdaniem równie interesującej, co hybryda. Zapraszam do lektury.

 

Czytaj więcej

Mercedesa Klasy A znamy nie od dziś, a tym bardziej nie od wczoraj. Wypuszczona w 1997 roku I generacja tego malucha klasy Premium bardzo często poruszała się po polskich drogach. Od tamtej chwili minęło trochę czasu, a nowa Klasa A, nabrała wreszcie męskich rys.

Czytaj więcej

Najczęściej czytane aktualności


 

Niesłabnąca popularność aut typu SUV powoduje, że każda marka szuka czegoś nowego, czegoś co zachwyci i przyciągnie do salonów nowych klientów. Dlatego Lexus postanowił do swojej oferty wprowadzić w klasie premium, kompaktowego SUV'a. Mowa jest o modelu NX300h.

 

Czytaj więcej

Przy prędkości 130 km/h pole widzenia kierowcy zawęża się do jedynie 15% tego, czym dysponuje człowiek stojący w miejscu! Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przypominają o prawidłowym przygotowaniu samochodu do jazdy zimą w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ograniczone pole widzenia.

Czytaj więcej