Śledź nas na:     

Marka:
Wróć

 

Audi rozpoczęło produkcję samochodów w miejscowości Curitiba, w brazylijskim stanie Parana. Najmłodsza z trzynastu fabryk sieci produkcyjnej Audi, jest jednocześnie pierwszą w Ameryce Południowej.

 

„W rynku brazylijskim widzimy duży potencjał. Naszym celem jest długoterminowe utrzymanie tam czołowej pozycji w segmencie premium“ – mówi dr Bernd Martens, członek zarządu Audi AG ds. zaopatrzenia. „Kontynuując nasz globalny kurs wzrostowy, w Brazylii stawiamy także na lokalną wartość dodaną. Dlatego, poza Audi A3 Limousine, w zakładach w Curitibie wkrótce będziemy wytwarzać także Audi Q3, a w wiele elementów potrzebnych do produkcji, będziemy zaopatrywać się na rynku lokalnym.“

 

Produkowane w Curitibie Audi A3 Limousine 1.4 TFSI Flex, to pierwszy w historii Audi model z silnikiem Flexfuel. Jego cechą charakterystyczną jest to, że jako paliwo wykorzystuje albo benzynę, albo etanol, albo oba paliwa jednocześnie. Brazylia to największy na świecie rynek silników Flexfuel. Ponad 90 procent nowo zarejestrowanych tam pojazdów wyposażonych jest w takie rozwiązanie. Pierwsze modele A3 z silnikiem 1.4 TFSI Flexfuel, do rąk klientów oddane zostaną w listopadzie 2015. „Myślę, że produkowane w Curitibie Audi A3 Limousine, a za kilka miesięcy także Audi Q3, idealnie trafią w gusta naszych brazylijskich klientów.” - podkreśla Jörg Hofmann, CEO i prezes zarządu Audi do Brasil. „Od roku 2014, czyli od momentu wejścia na rynek Audi A3 Limousine, podwoiliśmy nasz wolumen sprzedaży i zajmujemy tu czołową pozycję na rynku w tym segmencie. To umacnia nas w przekonaniu, że do produkcji w naszej nowej fabryce w Curitibie wybraliśmy właściwy model.“

 

Zakład produkcyjny w Brazylii to kolejny krok Audi w międzynarodowej ekspansji. Następny z planowanych, to uruchomienie w roku 2016 fabryki w meksykańskiej miejscowości San José Chiapa – drugiej na kontynencie amerykańskim.

 

Źródło: Audi Polska

Wróć

Najczęściej odwiedzane filmy

Partnerzy

Najczęściej odwiedzane testyNa rynku od 19-stu lat i ciągle zdobywa nowych fanów. Jest to flagowy model koncernu GM. Chciałbym dziś przedstawić ostatnie, czwarte już wcielenie tego samochodu. Do mojej dyspozycji oddano egzemplarz z benzynowym silnikiem 1,6 16V o mocy 115 KM.

Czytaj więcej

Mercedesa Klasy A znamy nie od dziś, a tym bardziej nie od wczoraj. Wypuszczona w 1997 roku I generacja tego malucha klasy Premium bardzo często poruszała się po polskich drogach. Od tamtej chwili minęło trochę czasu, a nowa Klasa A, nabrała wreszcie męskich rys.

Czytaj więcej

Najczęściej czytane aktualności


Przy prędkości 130 km/h pole widzenia kierowcy zawęża się do jedynie 15% tego, czym dysponuje człowiek stojący w miejscu! Eksperci ze Szkoły Jazdy Renault przypominają o prawidłowym przygotowaniu samochodu do jazdy zimą w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ograniczone pole widzenia.

Czytaj więcej

 

Niesłabnąca popularność aut typu SUV powoduje, że każda marka szuka czegoś nowego, czegoś co zachwyci i przyciągnie do salonów nowych klientów. Dlatego Lexus postanowił do swojej oferty wprowadzić w klasie premium, kompaktowego SUV'a. Mowa jest o modelu NX300h.

 

Czytaj więcej